
http://pkmd.pl/index.php?name=PNphpBB2& ... &highlight
Moderator: seba*1*
No teraz to mnie nieco załamałeś.Rafal_W pisze: Pomyśle też o klimacie czarnowodnym bez czarnej wody.. Tzn całe to śmiecie, które wymieniłeś, ale bez barwienia wody.
Nie - dostaniesz wówczas jeden punkt świetlny, o małej możliwości regulacji. Lepsze jest kilka mniejszych, niezależnych od siebie. Jeżeli już zestaw - to coś, jak w tym wątku:birdas pisze:(...)
Czy jako oświetlenie mogłoby być coś takiego:
http://allegro.pl/item455059368_plafon_ ... a_2bm.html ?
Nie wiem czy to jest reguła. Z drugiej strony przy słabszym oświetleniu, wodzie lekko herbacianej to może z glonami nie będzie problemu ?laso pisze: Dla mnie też bardzo nurtującym zagadnieniem jest oświetlenie. Posiadam 2*80W. Wiem Ze przy małej obsadzie roślinności a mchy można za taką uznać spodziewam się wykwitu zielenic itp.
Ja myślę o ilości rzędu ok. 0,2 - 0,3 W/l.My mamy światło powyżej 0,5W na litr a więc dużo.
Teoretycznie. Jednak chciałbym mieć oświetlenie punktowe - tzn. konkretną wiązkę światła o pewnym natężeniu. Świetlówka daje światło rozproszone.Świetlówkę można jakoś osłonić w miejscu gdzie nie będzie mchów aby nie świeciła w jasny już piach.
W ostateczności. Jestem przywiązany do tego, że jest pokrywa, w której znajduje się oświetlenie. Pokrywę mam dość wysoką więc będę chciał ją wykorzystać do montażu w niej tych halogenów. Bardzo mnie martwi ilość wody, która się skrapla w pokrywie przez noc. Nie wiem czy te oświetlenia co przeglądam nadają się aby świecić w takich warunkach.A myślałeś nad akwa otwartym? Ja się zastanawiam!
A są one odporne (pewnie oprawki) na działanie wody ?
Co to takich listew jak pokazałeś to mam coś w tym rodzaju. Mogę poruszać halogenem w każdą stronę a także zmniejszyć bądź zwiększyć odległość miedzy halogenami poprzez przesunięcie na listwie.
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość