Kilka moich uwag:
UV powinno się stosować w wyjątkowych sytuacjach. Lampkę, która przedstawiłeś w linku wątpię czy cokolwiek zatłucze, to zwykły gadżet. Rurki i lampka szybko pokryje się cienką warstwą filmu co uniemożliwi działanie promieniowania UV a częste czyszczenie jest utrapieniem. Jeśli musisz stosować UV i by było skuteczne, musi być większej mocy oraz stosowane wyjątkowo. Ryby chowane tylko we wodze sterylizowanej UV są bardziej podatne na infekcje a więc łatwo zachorują a o stosowaniu nawozów dla roślin w takiej wodzie możesz zapomnieć.
Filtry które przedstawiłeś mają zbyt małą powierzchnię filtracyjną ograniczoną plastikowa osłona. W takim przypadku, radze sobie tak, że wyrzucam plastikową osłonę gąbek i w ich miejsce montuję znacznie większą gąbkę nieosłoniętą, a czasami nawet i dwie. Dość dobrze do takiej przeróbki nadaje się „Atman”. Jeśli taki filtr nam się nie podoba to kupujemy zewnętrzny np. kanistrowy lub przelewowy, pamiętając o stosowaniu reguły – jak największa powierzchnia filtracyjna. Niestety producenci również tych filtrów montują za małe komory czyli zbyt małą powierzchnię filtracyjną przy zbyt szybkim przepływie.
Gotowego rozwiązania nie ma więc pozostaje majsterkowanie. Jeśli to lubisz to możesz zastosować w 60 litrowym akwarium filtrowanie systemem Hamburskim.
Grzałka przepływowa – gadżet. Zastosuj naprawdę dobrą grzałkę firmy „Skalar” z termoregulatorem.
Ogrzewanie przewodami grzejnymi stosuje się tylko w akwariach roślinnych jako dodatkowe źródło ciepła o niewielkiej mocy. Przy stosowaniu go jako głównego źródła ciepła, słup wody będzie zimniejszy niż podłoże. A więc jak ciepłe musiało by być podłoże by nagrzać całe akwarium. Taki pomysł mija się z celem.
Czasami musimy utrzymać bardzo niski poziom i równocześnie ogrzewać wodę, wówczas akwarium ustawia się na ramce grzejnej. Taki sposób ogrzewania stosuje się czasami we wczesnych stadiach rozwojowych niektórych gatunków ryb.
Na rynku akwarystycznym producentów sprzętu trwałego i niezawodnego jest niewielu.
Dla własnej wygody powinieneś iść na kompromis i jednak wpakować część sprzętu do akwarium ale takiego, który jest prosty w obsłudze

i niezawodny
